Екоцид в Україні: наслідки російського божевілля
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року загроза для української екосистеми значно зросла. Російські обстріли Одеського порту спричинили витік небезпечних хімікатів і пального в море. Крім того, через мінування морських акваторій продовжують гинути цілі популяції.
Окупаційна армія бомбардуванням також завдала шкоди небезпечним для природи промисловим об’єктам, таким як «Азовсталь», Авдіївський коксохімічний завод і Лисичанський нафтопереробний завод.
Це лише невелика частина критичних подій, які стались з нашим екологічним фондом за останній час.
Чи можливо притягнути до відповідальності? 👨🏻
Попри те, що поняття «екоцид» не передбачене Римським статутом і його складно довести, у міжнародному праві вже існують прецеденти притягнення до відповідальності за злочини проти навколишнього середовища.
Зміни в міжнародному праві пришвидшать процес для України. Після введення поняття «екоцид», за цей злочин буде кримінальна відповідальність і правопорушників арештовуватимуть і судитимуть у Міжнародному суді в Гаазі.
- У 1991 році після звільнення Кувейту з під окупації Іраку, Компенсаційна комісія ООН виплатила 52 мільярди доларів на допомогу постраждалим. Гроші отримувались з відсотків від експортних продажів іракської нафти та її продуктів.
- У лютому 2024 року Європейський парламент затвердив нову директиву, яка передбачує покарання до десяти років позбавлення волі та штрафи до 5% річного обороту компанії.
Український уряд продовжує працювати над фіксацією злочинів для дипломатичного відшкодування екологічних наслідків.
Підписуйтесь та слідкуйте за офіційними мережами UAre Strong — ти і є наша сила! 💪